| Brand | Cartier |
| Series | Ballon Bleu |
| Gender | Ladies |
| Case Diameter | 37mm |
| Case Material | 18K Rose Gold And Stainless Steel |
| Dial Color | Pink Mother of Pearl |
| Movement | Mechanical with automatic winding |
| Hands | dagger-shaped hands |
| Dial Type | roman and stick hour markers |
| Bezel | Smooth bezel |
| Function | Hours, minutes and sweep seconds |
| Water Resistant | Water resistant to 30 meters or 96 feet |
| Band Type | Stainless Steel and 18K Rose Gold Bracelet |
| Shape | round |
| Condition | Never Worn |
The Cartier Ballon Bleu W6920033 Mechanical with automatic winding Ladies 18K Rose Gold And Stainless Steel Replica Watch is a one-to-one replica of the original, with delicate casing and excellent movement performance. Our store is an important partner of major factories, with large quantity and excellent price; professional customer service to answer questions, strict shipping standards; mature and perfect after-sales experience. Pre-sale, sale and after-sale are guaranteed. Strictly select high-quality replica watches, and now has a good reputation and popularity in the national replica watch industry. Every Cartier Ballon Bleu W6920033 Mechanical with automatic winding Ladies 18K Rose Gold And Stainless Steel Replica Watch has been strictly selected and put on the shelves, and will be sent after customers place an order. Before the goods, it will be sent out after strict inspection of the performance of the high imitation watches, and each service link will be continuously optimized to ensure that customers receive satisfactory replica watches.
Special reminder: Once the watch is worn, if there is a quality problem, it can only be returned to the factory for repair and cannot be returned. Because once the watch is worn, there will be obvious traces. Even if it is only worn for a while, such a watch will become a second-hand watch and cannot be sold again. Such a Replica Watches factory will not return it to us. Only return to factory for repair. As long as it has been worn, there will be traces and cannot be returned, so I suggest you again, you must test it carefully before wearing it.












Reviews
Address:United Kingdom Burgess Hill Name:Mabel Reyes
i love it!.... all my friends too!i recomment this bracelet to everybody
Address:France Brassac Les Mines Name:Kostas Mathioudakis
I have another Lucian Piccard watch that is a true 1 inch face. This picture was very misleading. Watch came in with skiny band, face, and over the weight was not that great.
Address:United States Doral, Florida Name:Aaron Myers
Very Nice watch, fast shipping!
Address:Sweden Staffanstorp Name:Taylorsville Youth Football
Great watch, I received it undamaged, thank you very much!
Address:England Bolton Name:Ryan Thompson
Thanks!! A+++