| Brand | Cartier |
| Series | Ballon Bleu |
| Gender | Mid-Size |
| Case Diameter | 36mm |
| Case Material | 18K White Gold and Diamonds |
| Dial Color | Silver |
| Movement | Mechanical with automatic winding |
| Hands | dagger-shaped hands |
| Dial Type | roman and stick hour markers |
| Bezel | Bezel set with diamonds |
| Function | Hours, minutes and sweep seconds |
| Water Resistant | Water resistant to 30 meters or 96 feet |
| Band Type | 18K White Gold Bracelet |
| Shape | round |
| Condition | Never Worn |
The Cartier Ballon Bleu WE9006Z3 Mechanical with automatic winding Mid-Size 18K White Gold and Diamonds Replica Watch is a one-to-one replica of the original, with delicate casing and excellent movement performance. Our store is an important partner of major factories, with large quantity and excellent price; professional customer service to answer questions, strict shipping standards; mature and perfect after-sales experience. Pre-sale, sale and after-sale are guaranteed. Strictly select high-quality replica watches, and now has a good reputation and popularity in the national replica watch industry. Every Cartier Ballon Bleu WE9006Z3 Mechanical with automatic winding Mid-Size 18K White Gold and Diamonds Replica Watch has been strictly selected and put on the shelves, and will be sent after customers place an order. Before the goods, it will be sent out after strict inspection of the performance of the high imitation watches, and each service link will be continuously optimized to ensure that customers receive satisfactory replica watches.
Special reminder: Once the watch is worn, if there is a quality problem, it can only be returned to the factory for repair and cannot be returned. Because once the watch is worn, there will be obvious traces. Even if it is only worn for a while, such a watch will become a second-hand watch and cannot be sold again. Such a Replica Watches factory will not return it to us. Only return to factory for repair. As long as it has been worn, there will be traces and cannot be returned, so I suggest you again, you must test it carefully before wearing it.












Reviews
Address:USA Brooklyn Ny Name:Hannah Williams
Perfect all around.
Address:United States Jackson Heights Name:debra james
Looks good, and nice to wear, etc.
Address:United Kingdom Middlesex Name:Chanrotenah Krai
This watch is very well made and exactly the size I was looking for.